Hozzávalók ( 2 db ):
4 db rizslap
5 dkg csicseriborsó liszt
1,2 dl víz
2 g sütőpor

Töltelék:
Növényi „fasírt” ( én ezt vöröslencséből, répa, cukkini… szoktam készíteni )
növényi sajt
uborka
paprika
saláta
bármilyen szósz, amit szeretsz
+ olaj a kenéshez
+ lenmag a szóráshoz ( de lehet szezámag is )
Elkészítés:
A csicseriborsó lisztet, sót, sütőport és vizet kikeverjük, tálcára öntjük.
Egy lapot megmártunk a csicseris keverékben, majd egy nagyobb pohárra helyezzük.
Ez majd elkezd puhulni.
Beletesszük a „fasírtot”, majd a többi alapanyagot.
A széleit összefogjuk, így kapunk egy gombócot.
Egy másik lapot is megmártunk a csicseris keverékbe, majd ebbe belecsomagoljuk a gombócunkat.
Sütőpapíros tepsire tesszük, a maradék alapanyaggal is így járunk el.
Olajjal vékonyan lekenjük, megszórjuk magokkal és 180 fokos sütőben kb. 20-25 perc alatt megsütjük.