Csokis chia krémes süti (glutén,tej,tojás,cukor,szójamentes)

Hozzávalók: 15 dkg Naturbit barna rizsléiszt 10 dkg Naturbit köles liszt 3,5 dkg Tápióka keményítő 4 ek édesítő (1:4) 1 cs sütőpoe 1 dkg útifűmaghéj 0,5 dkg Útifűmaghéj őrlemény 1,5 ek holland kakaópor 1,5 ek citromlé Krém: 10 dkg Csokis vegán chiashake kb 4,5 dl Schlagcreme vegán natúr tejszín ízlés szerint édesítő Tetejére: olvasztott [...]

2018.05.27 – Auchan Dunakeszi

Ma a Dunakeszi Auchan jártunk Annussal. Gyereknap alkalmából tejbegrízt készítettünk, amely a kicsiknél és a nagyoknál is egyaránt sikert aratott. A legjobb az volt, hogy volt aki nem is érezte rajta, hogy ez "mentes" változat. Mint ahogy írtam már, azért is szeretem az ilyen bemutatókat, mert az ember meg tudja mutatni, hogy a mentes [...]

Sárgabarackos morzsás pite (glutén,tej,tojás,cukor,szójamentes)

Hozzávalók: 38,5 dkg Mester süteményliszt 5,5 ek eritrit (porrá őrölve) 20 dkg puha margarin kb 1 dl rizstejszín + sárgabarack édesítővel és egy kis rizstejszínnel összekeverve - majd összefőzve Az alapanyagokat jó összedolgozzuk, majd egy szilikon forma aljára tesszük a felét, majd rátesszük a barackokat és a tészta másik felét rámorzsoljuk. Majd 180 fokon [...]

Kakaós csiga – Paleo (glutén,tej,cukor,szójamentes)

20 dkg Paleolit Éléskamra  keltes élmény 2-3 ek édesítő (eritrit) 2 ek citromé 2 db tojás 5 dkg kókuszolaj kb 0,5 – 0,8 dl víz + kakaópor – édesítő – víz keveréke Elkészítés: A tojást, kókuszolajat, vizet , citromlevet kikeverjuk.  A lisztet és az édesítőt kikeverjük, majd hozzáadjuk a tojásos  keveréket, jól összedolgozzuk. Majd [...]

2018.05.20 – Svábhegyi Pünkösd a Lisztérzékeny Egyesület jóvoltáb

Tegnap a Svábhegyi Pünkösdi rendezvényen voltunk Gergővel (Csermely Gergely) . A Lisztérzékeny Egyesület jóvoltából helyet kaptunk , így a Hunorganic Kft. támogatásával, a termékeiből készült lángost és palacsintát, na meg kekszeket kóstoltattunk - ingyen ;) Nagyo nagyon jól sikerült a nap. 10.00 - 15.00 között voltunk megtalálhatóak, ezalatt többkiló lisztből készült lángos és palacsinta [...]

2018.május 18. Auchan – Fót

Pénteken ismét a Fóti Auchanban jártam.. Nagyon sok, így ahogy írom nagyon sok palacsintát készítettem, amit kicsik és nagyok is egyaránt kóstoltak és sikere volt. A Mimen palacsintát sokan szeretitek (glutén,tej,tojás,kukorica,rizs,búzamentes, így nagyon sok diétába beilleszthető) sokrétűsége miatt. Én sokszor használom, hisz tényleg gyerekjáték az elkészítése, amit most is láthattak :) [...]

Go to Top